- Címlap
- KUTATÁS
- Könyvtár
Könyvtár
A Francia Tanszék Könyvtárában megtalálható
- Több mint 23 ezer kötet
- Frankofón szépirodalom
- Irodalomtudományi és nyelvészeti szakirodalom
Studia Romanica
- 1962-ben alapított tudományos kiadványunk 52 eddig megjelent kötet
Nemzetközi partnerkönyvtárakkal dokumentumcsere
- Magyar partnerintézmények
- Párizs: École Normale Supérieure, Sorbonne
- Egyetemi könyvtárak: Franciaország, Belgium, Finnország, Svédország, Hollandia, Horvátország, Csehország, Románia
Kölcsönözhető audiovizuális dokumentumok
Gyűjtemények
- Kanadai gyűjtemény
- Középkori irodalmi gyűjtemény
- Színháztudományi gyűjtemény
Értékes XVII-XVIII-XIX. századi könyveink
- 150 kötet
Számítógépes feldolgozottság
- a tanszéki könyvtár állománya: 1993-tól
- a központi könyvtárban lévő francia vonatkozású állomány: 1986-tól
- a francia vonatkozású kutatótermi állomány: teljes számítógépes feldolgozottság
Gyűjtőkör
- Teljességre törekedve:
- francia irodalmi szövegek + szekunder irodalom
- francia irodalomelmélet
- francia nyelvészet
- Enciklopédikus szinten:
- A francia civilizációra, kultúrára vonatkozó dokumentumok
- szótárak, lexikonok
- Reprezentációs szinten:
- A társadalomtudományok területéről (történelem, filozófia, pszichológia, szociológia, néprajz) a legjelentősebb francia szerzők művei
Frissítés dátuma: 2021.11.08.
Legfrissebb hírek
Bemutatkozott a tudományos utánpótlás
A Magyar Tudomány Ünnepe programsorozathoz kapcsolódva idén már ötödik alkalommal szervezte meg a Debreceni Egyetem (DE) szakkollégiumainak konferenciáját az intézmény Tudományos Igazgatósága. A keddi szakmai találkozón több mint negyven előadásban számoltak be a fiatal tehetségek kutatásaik legfrissebb eredményeiről.
Európa legjobbjai között a Gyógyszerésztudományi Kar kutatója
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar Molekuláris és Nanogyógyszerészeti Tanszék adjunktusa kapta idén Magyarországról a Danubius Young Scientist Award 2024 nemzetközi díjat. Rusznyák Ágnes elsősorban a ciklodextrinek celluláris hatásait, valamint RNS hordozóképességét kutatja. Eredményei több tudományos szaklapban is megjelentek.
Ismét kitárja kapuit a tudósok klubja
A társadalom javát szolgáló, nemzetközi szinten is innovatív kutatások eredményeit osztják meg a GTIDEA Publikációs Díjjal elismert szakemberek csütörtökön a Kenézy-villában. Az intézményt fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány (GTIDEA) Journal Club sorozatának következő alkalmán az orvos-, az élelmiszer-, a gyógyszerész- és a bölcsészettudomány területén elért tudományos eredményeiket ismertetik a díjazott kutatók.
Eseménynaptár
Események
08 Jan
Ebben az évben is megrendezi a felvételi döntés, pályaválasztás előtt álló középiskolások számára beiskolázási nyílt napjait a Debreceni Egyetem.
Szolnokon január 8-án, szombaton számtalan program segítségével ismerkedhetnek meg az érdeklődők az intézmény nyújtotta lehetőségekkel.
05 Dec
Ebben az évben is megrendezi a felvételi döntés, pályaválasztás előtt álló középiskolások számára beiskolázási nyílt napjait a Debreceni Egyetem.
Nyíregyházán december 5-én számtalan program segítségével ismerkedhetnek meg az érdeklődők az intézmény nyújtotta lehetőségekkel.
28 Nov
A kulturális tudatosság szerepe egykori és mai nemzetközi (katonai) műveletekben címmel szervez konferenciát november 28-án, csütörtökön a Bölcsészettudományi Kar.
22 Nov
Az olvasás és az írás tanításának összetett folyamatairól, az olvasási készségek fejlesztéséről, a hatékony tanítási módszerekről rendez konferenciát a Belügyminisztérium a Debreceni Egyetemen 2024. november 22-én, pénteken.
21 Nov
A Debreceni Egyetem Történelem Tanszéke november 21. és 23. között szervezi meg a III. Nemzetközi Historiográfiai Konferenciát.